Medová masáž

Medová detoxikační masáž je tradiční metoda, která pochází z Ruska, kde se používala již v dávných dobách, a dnes prožívá svou renesanci i v západních zemích. Účinně působí proti chronickým a civilizačním chorobám, únavě a stresu. Med dokáže díky svým vlastnostem z těla vytáhnout toxické látky a vstřebat je do sebe, tím uleví celému organismu a povzbudí vlastní imunitu.

Při masáži se používají takzvané pumpovací hmaty, kterými se tělo očistí od choroboplodných zárodků, dojde k vyčištění zanesených pórů a pokožka se prokrví. Postupně dojde i k uvolnění toxinů uložných hluboko ve tkáních. Medová masáž se běžně aplikuje jen na záda, kde se kromě jiné nachází velké množství reflexních zón, které jsou při této technice také nepřímo stimulovány. Dále je možné ošetřit celá ramena, kyčelní klouby, hýždě, stehna a chodidla.

Metoda masáže medem je vhodná při tzv. civilizačních nemocech a jejich prevenci, jako jsou onkologická onemocnění, alergie (kromě alergie na med), revmatická onemocnění svalů a kloubů, artróza, při chronických problémech s dýchacími cestami a trávicími obtížemi, při chronickém únavovém syndromu, problémech se spaním, při regeneraci po těžkých nemocech, nervových poruchách, ženských problémech, plísňových infekcí v organismu, při chorobách jater, ledvin a slinivky, poruchách potence a neplodnosti, a mnoha jiných.

Jak probíhá medová masáž?

Při medové masáži ležíte na břiše a na záda Vám bude nanesen med zahřátý zhruba na 45 stupňů celsia. Po té co se med rozetře po celých zádech, se přejde k samotné masáži, kdy se med vpravuje do pokožky a následně je „nasán“ zpět. Veškeré škodlivé látky se absorbují do medu, který postupem času mění svou strukturu a barvu. Nakonec už není dál schopen vstřebávat další látky.

V tom okamžiku dojde k jeho odstranění a nanesení nové vrstvy medu. Jedno opakování trvá zhruba 15-20 minut a jedna masáž má těchto opakování zpravidla tři. Dále je také možné provádět medový zábal na zádech nebo jakékoli jiné části těla, který trvá taky okolo 20 minut. Jednotlivé opakování lze pak kombinovat se zábal. Napříkal je možné provést pouze dvě opakování na zádech a třetí zábal nebo v průběhu třetího opakování provést i zábal nohou nebo jakkoli jinak dle domluvy.

Co po masáži?

Při této masáži ulevíte svému tělu od toxínů, které byly v těle usazeny a spustí se detoxikace celého organismu, proto je důležité hodně pít zejména čistou vodu. Je také možné, že po masáži dojde ke krátkodobému zhoršení stavu. To je ale nutné brát jako pozitivní signál, že vaše tělo začalo aktivně pracovat a vylučuje další toxické látky.

Kontraindikace

Medová masáž není vhodná při alergiích na med, při místech s otevřenou ranou, při poškozené pokožce jako je ekzém, silná výsypka, při nádorech, aby se náhodou nerozšířily metastázy, při galukomu (vysoký oční tlak), při krvácení v těle (vředy a pod.), při trombóze, a při akutních infekčních onemocněních.

Objednat