Lymfatické masáže

Lymfatickou masáž považuje hodně lidí jen za kosmetický zákrok. Třeba při celulitidě. Spousta z nich ale netuší, že může pomoci s řadou nepříjemných nebo i zdravotních problémů.

Typickým příznakem toho, že lymfatický systém nefunguje, jak by měl, jsou například otoky nohou i jiných částí těla, chronická únava nebo bolesti hlavy. Někdy také vyšší sklon k infekčním chorobám horních cest dýchacích (anginy, chřipky, různé záněty).

Lymfatická masáž, je jemná masážní technika, jejímž cílem je zlepšení kvality lymfatického oběhu a urychlení odtoku lymfy z podkoží zpět do krevního oběhu. Krevní oběh nese nečistoty a toxické látky do čistících orgánů jako jsou např. ledviny, játra, plíce (plynný odpad) které tyto látky z těla vyloučí přirozenými cestami.

Lymfatický systém nemá svoji pumpu a cirkuluje jen díky přirozenému pohybu těla. Jestliže nepracuje nebo je jeho činnost zpomalena, zůstávají zbytky látkové výměny v tkáních. Tělo zadržuje vodu. Tukové buňky zvětšují svůj objem, vytvářejí se tukové polštářky, pomerančová kůže a otoky. Pomocí cíleného masážního tlaku a směru je možné lymfu aktivovat a dosáhnout odplavení škodlivin z těla ven. Tato lymfatická masáž se provádí jemnou a přesně určenou technikou. Manuální lymfatická masáž odblokuje hlavní uzliny a odvede lymfu vylučovacím systémem z těla ven. Tato metoda je přirozená a lékařsky zdůvodněná. Je nejen účelná, ale navíc velice příjemná a relaxační.

Indikace lymfatické masáže

ZDRAVOTNÍ KOSMETICKÉ  A PREVENTIVNÍ
Pooperační a poúrazové stavy Celulitida
Pocit těžkých nohou (pokladní, lékaři…) Časté virové a bakteriální onemocnění
Migrény, bolesti hlavy a jejich prevence Pocit těžkých nohou
Oslabení imunitního systému Prevence křečových žil
Porucha látkové výměny v kloubech: artróza, dna Stavy po plastických operacích
Otoky Prevence vzniku vrásek
Křečové žíly Unavené oči od monitoru počítače
Detoxikace organismu Rychlejší regenerace po zátěži

 

Kontraindikace lymfodrenáže

  • Otoky způsobené onemocněním srdce, ledvin, jater
  • Akutní virové či bakteriální onemocnění
  • Akutní onkologická onemocnění
  • Akutní žilní onemocnění
  • Otevřené rány a defekty kůže
  • A další obecné kontraindikace společné pro všechny masáže.

Objednat