Sportovní masáže

Sportovní masáž slouží zejména k rychlejší regeneraci svalů a nabuzení těla pro další aktivitu. Probíhá v rychlejším rytmu a s větší intenzitou než je masáž relaxační a jsou v ní zařazené i hmaty pro zvýšení svalového napětí. 

Při masáži používám vždy extra panenské oleje s příměsí různých éterických olejů dle přání zákazníka. Tyto oleje mají na tělo pozitivní účinek i samy o sobě a velmi dobře podporují celkové efekty masáže na lidský organismus.

Navzdory svému názvu jsou sportovní masáže určené všem lidem, kteří potřebují zregenerovat svaly a nabudit organismus k dalším výkonům. U sportovců nebo fyzicky aktivních lidí se většina shodne na tom, že by jednou za čas měli regenerovat, protože podávají velké výkony. Mnoho lidí si ale neuvědomuje, že statické činnosti, jako dlouhodobé sezení u počítače nebo celodenní stání na nohou bez pohybu je pro tělo stejně tak náročné jako sportovní výkon.

Sportovní masáže slouží ke zrychlení regenerace organismu, zrychluje se průtok krve ve tkáních a dochází k rychlejšímu odplavování usazenin. Hloubkové hmaty rozrušují srůsty ve tkáních, což pomáhá k harmonizaci celkového napětí svalů a pokožky. Díky větší intenzitě hmatů a rychlejšímu provedení dostávají svaly impulz k aktivizaci. Právě proto můžete po sportovní masáži cítit zvýšenou únavu a svaly vás mohou další den bolet. Je to stejné jako byste sami cvičili.

Stejně jako u relaxační masáže dochází i zde k vyladění vnitřního prostředí v těle, zlepšení vstřebávání otoků, výpotků a krevních sraženin a v neposlední řadě také zrychluje tok lymfy.

Kontraindikace aneb kdy na masáž nechodit?

Na masáže není vhodné vůbec chodit, máte-li některé z následujících komplikací:

  • Akutní horečnaté onemocnění
  • Celková tělesná slabost z jakýchkoli příčin (nemoc, sportovní výkon, apod.)
  • Infekční nemoci, hnisavé onemocnění kůže, hemofílie a krvácivé stavy
  • Pokročilá arterioskleróza a osteoporóza
  • Leukémie a nádorová onemocnění
  • Bezprostředně po vydatném jídle.

Částečné kontraindikace

Máte-li některou z následujících komplikací, tak bystě měli napřed zvážit váš aktuální stav a podle toho se rozhodnout, zda masáž absolvujete nebo nikoli.

  • Lokální zánětlivé postižení kůže, včetně bodnutí hmyzem a čerstvé jizvy.
  • Zánět žlučníku, slepého střeva, žlučové kameny, zvětšená játra, slezina apod.
  • Průjmová onemocnění, zánětlivá onemocnění kloubů a měkkých tkání.
  • Záněty žil, křečové žíly, kýla apod.

V těchto případech je možné masáž absolvovat s tím, že se minou postižená místa.

Objednat