Poprvé na masáži?

Když jsem šel poprvé na masáž já, tak jsem také netušil co mě čeká, proto jsem se rozhodl sepsat několik málo vět o tom, jak bude vše probíhat a také jak se na masáž připravit.

Co dělat před masáží?

Na internetu jistě najdete mnoho faktických rad, kterým se budu také věnovat, ale podle mého názoru je nejdůležitější udělat si na masáž doopravdy čas. Čas, který budete věnovat jen odpočinku, relaxaci a hlavně sami sobě. Pokud si lehnete na lehátko a hlavou vám budou prolétat jen samé pracovní věci, kolik nakoupit rohlíků a co ještě musím dneska stihnout, tak to bude jen poloviční masáž, která bude provedena na Vašem těle, ale mysl si toho ani nevšimne. Samozřejmě že každému z nás občas uletí myšlenka, to je normální, ale při masáži bychom měli umět vypnout.

Před masáží je vždy dobré se osprchovat, vaše pokožka se pročistí a mnohem lépe vstřebává esenciální oleje, které tak lépe působí.

Není dobré jít na masáž bezprostředně po vydatném jídle a nebo po konzumaci alkoholu. Během masáže se zrychluje krevní oběh a dochází k většímu prokrvení masírovaných tkání. Což v případě alkoholu vede k tomu, že vás to lidově řečeno „kopne“ a pak záleží jen na míře alkoholu a Vaší snášenlivosti, jaké to bude mít následky. V případě jídla dojde ke zpomalení trávení a může Vás bolet žaludek nebo Vám bude nevolno.

Jak masáž probíhá?

Ještě před masáží si spolu sedneme a popovídáme si o případných kontraindikacích, případně o tom, co Vás trápí a zodpovím Vám případné dotazy. Nechám Vás vybrat éterický olej, buď jednoduše podle vůně nebo podle účinků, jaké má na tělo. Po té se svléknete do spodního prádla a lehnete si na stůl, kde Vás přikryji ručníky, aby Vám nebylo chladno. A od tohoto okamžiku začínáte relaxovat.

Co nemasírujeme?

  • Místa, kde je lokální zánět včetně míst po bodnutí hmyzu
  • Místa s hnisavými, plísňovými nebo krvácivými projevy včetně velkých modřin.
  • V místech křečových žil, zánětlivých onemocnění a čerstvých jizev.
  • Břicho v případech:
    • Zánětu žlučníku, slepého střeva, žlučových kamenů zvětšené játry nebo sleziny.
    • Kýly a průjmových onemocnění.
    • U žen při menstruaci, při zánětech vnitřních a vnějších rodidel, v těhotenství a dva měsíce po něm.
  • Krajinu genitálií, prsní bradavky a ňadra.

Co dělat po masáži?

Samotná masáž je jen prvotní impuls celého procesu detoxikace a regenerace, který nekončí tím, že odejdete z masérny, proto je i po masáži důležité dodržovat několik pravidel.

Je důležité dodržovat pitný režim. Dostatek vody pomáhá tělu vylučovat toxiny, které začíná odbourávat. Já doporučuji bezprostředně po masáži vypít alespoň 3 dcl vody.  Dále je důležité udržet tělo v teple a nevystavovat jej teplotním šokům. Při rychlém ochlazení může dojít ke stažení svalu, který ztuhne a bude bolet ještě více než před masáží.

Není dobré alespoň 24 hodin po masáži vystavovat tělo zvýšené fyzické námaze a konzumaci alkoholu. Po masáži můžete být na alkohol citlivější a hlavně narušuje celý proces detoxikace i regenerace organismu. Tělo najednou musí odplavovat alkohol a nemá dost času na to, aby odplavilo jiné toxiny. Co se týče fyzické námahy, tak samotná masáž může na tělo působit jako velká fyzická námaha. Další den Vás mohou bolet svaly i celé tělo a zvýšená fyzická námaha tomu moc nepřidá.

Jak často chodit na masáž?

Toto je hodně individuální otázka. Někdo Vám bude tvrdit, že 2x týdně, někdo jiný alespoň jednou týdně a další zase každých 14 dní. Já tvrdím, že to záleží jen a jen na Vás. Každý člověk je individuální a vyhovuje mu něco jiného. Z mého pohledu je důležité, abyste se naučili rozumět vlastnímu tělu. A pokud Vaše tělo chce masáž 2x týdně, pak je to správně. Pokud mu to stačí 2x do roka, tak je to taky správně.

Objednat